...

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

i belive in nothing ; not the end and not the start.

In jos 
AutorMesaj
Kevin

Data de inscriere : 04/12/2010

MesajSubiect: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 4:07 pm

Nu era mult timp de când Kevin stătea în acea casă , dar nu cunoştea pe nimeni ; Şi vai ce bine era. Se întinse pe acel pat nu chiar imens , dar moale şi medită.
Se gândea totuşi ce caută el aici? Într-o cameră minusculă , cum de nu şedea la un hotel de lux sau orice altceva decât aici. Studii... ce dracu. Era doar Kevin Masato , un viciu în persoană ; Dacă s-ar fi aflat că el stă acolo , pentru cele mai multe fete ar fi fost o minune , dar şi pentru tipi pasionaţi de chitară ;
Putea simplu să se ascundă în altă parte că defapt asta era tot căcatul de se afla el în aceea încăpere ; Scandalul cu Taylor , ca şi cum el ar fi fost la o petrecere şi că i-ar fi făcut avansuri , nu era adevărat , dar o perioadă mai bine stătea în altă parte.
Se ridică din pat , păşind pe gresia rece ;

La dracu... crâşni printre dinţi auzindu-i vocea lui Axel Rose , telefonul răsuna fără încetare. Luă telefonul în mână văzând cine suna. Dădu sonorul încet şi merse pe balcon.
Trase de pantalonii scurţi puţin , căutându-şi prin buzunare pachetul de Duhill niciodată neuitat . Aleluia , dădu într-un final de el.
Scoase o ţigare , o băgă în gură aprinzând-o, trăgând chipurile vreo trei fumuri constante şi privi soarele ce nu de mult apăruse pe cer .
Era vreo opt-nouă dimineaţa ;
Căscă leneş , tuşind . Avea o durere aspră de gât , cu o seară înainte avusese un concert şi ca chitarist nu se putea opri să nu dea din cap ; Când observi o mulţime uriaşă de tineri năvălind spre scenă , oprindu-se şi dând cu rapiditate din plete , nu te puteai abţine să nu dai şi tu , au fost în jur de patru ore de concert ...

Acum relax , totul era bine , nu tu oraşul agitat , deşi îi era tare dor de Tokyo , aici parcă era mai liniştit şi mai plăcut.
Mai trase un fum din ţigară în timp ce îşi trăgea şi de mânecile jokingului cu Manowar , mai mult lăsâ ţigarea să se fumeze singură decât o fuma el .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Brianna
Admin

Data de inscriere : 29/11/2010

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 4:54 pm

Se întorcea obosita de la așa zis`ul servici,prefera să stea închisa într-o celulă de maximă securitate,mai bine zis să fie în locul criminalilor pe care îi ancheta în fiecare zi.Obosita de la atâta mers si de la vocile criminalilor periculosi,care se părea ca i se tipari în minte,sa oprit in fața unei usi întâmplătoare și și-a pus mâna pe frunte masând ușor,încercând parcă să oprească durerea infernală de cap.
A bătut încet în lemnul masiv închizând ochii de sunetul ce părea că i se aude în ecou,în cap.Și-a dus măna la tâmplă și a masat încet,sperănd totuși ca durerea să înceteze,însă fără succes.A închis ochii și s-a rezemat de zidul de lângă ușă sperând ca cineva să fie acasă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://is-winter-time.wikiforum.ro
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 5:57 pm

Căscă scurt şi leneş , mai trase un fum din ţigaretă apoi o aruncă pe pământul umed de la rouă . Îşi întinse şi pielea ca un măgar leneş ce era . Şi apoi strănută : La dracu o să răcesc! replică acesta intrând în cameră la fix când cineva bătea la uşă.
Ştia prea bine că este în pijama dar nu-l deranja , doar că nu ştia cine poate fi.
Imediat! exclamă prinzându-şi părul la spate , punându-şi gluga în cap , habar nu avea cum e să te ascunzi de reporteri sau alte căcaturi.
Merse spre uşă , desculţ , călcând cu piciorul gol pe gresia rece.
Da? întrebă deschizând uşa privind-o pe tânăra din faţa lui ;
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 6:46 pm

Și-a desprins încet corpul de peretele rece și a rdicat capul analizândul pe băiatul ce tocmai deschise ușa camerei la care bătuse fata.Și-a desprins încet buzele încercănd să spună ceva,dar nu prea știa ce...a stat așa câteva secunde apoi a inspirat aer adânc în piept.
Hei,ăăăă...scuze dacă te-am deranjat,dar ce mai faci?zise zâmbind ca un copil mic.
Sus In jos
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 7:20 pm

O privi insipid pe tânără ce tocmai apăruse , se uita uşor ciudat la ea
Ce mai faci? Ne cunoaştem sau ceva?
întrebă fără să vrea să fie cumva răutăcios sau ceva , doar că era nevoit de împrejurări , habar nu avea cine era tânără şi nu avea de gând în ruptul capului să fie prietenos aşa de direct cu o necunoscută , nu de alta dar aşa făcuse şi cu Taylor şi uite în ce scandal era acum.
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 05, 2010 7:31 pm

Patetic,nu?a spus chicotind încet.
Pai,mă cam plictiseam și...nu vroiam să te deranjez,deci cred că trebuie să plec,nu? și-a dus mana la ceafa zambind chinuit.
Ciudata de mine... s-a gândit fata oftând scurt
Sus In jos
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Mar Dec 07, 2010 10:13 pm

Dădu din umeri , nu vroia să o izgonească sau ceva de genu pe biata fată aşa că
Presupun că nu deranjezi , dar ...ah intrămurmură acesta făcându-i fetei loc să treacă pe lângă el în dezastruosul rai al chitărilor ;
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Joi Dec 09, 2010 11:29 pm

A zâmbit cald,lăsând capul in jos puţin ruşinoasă,şi-a dus mâinile la spate şi a păşit ca un copil mic până în camera băiatului.S-a intors pe vârful picioarelor cu faţa la băiat.
Brianna, încântată, încă o data imi cer scuze de deranj.
Sus In jos
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Vin Dec 10, 2010 5:26 pm

Ah ţi-am spus , nu-i nimic. dădu din umeri închizând uşa , apoi privind-o pe tânără.
Ăhm , eu sunt Kevin , Kevin Masato. se prezentă la rândul său , dându-şi gluga jos.
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Vin Dec 10, 2010 6:35 pm

A făcut ochii mici privind-ul într-un fel suspicios,dar totuşi ca un copil mic.
De unde te cunosc eu pe tine?Îmi pari tare cunoscut...şi numele parcă l-am mai auzit a spus privindul atent analizandui fiecare trăsătură a corpului.
Sus In jos
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Sam Dec 11, 2010 12:27 am

Ăăh...poate asculţi metal , trash , sunt chitarist cunoscut. mormăi acesta făcându-i domnişoarei semn cu mâna să i-a loc pe canapea Scuze de dezastru , nu am avut timp să fac curat. se scuză acesta
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Sam Dec 11, 2010 11:42 am

S-a aşezat încet pe canapea,cu mâinile pe genuchi zâmbind blând.
Merci...şi...ah...nu e nimic
Sus In jos
Kevin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Sam Dec 11, 2010 2:54 pm

Nu prea ştia cum să se comporte cu musafirii pentru că nu prea avea aşa ceva. Îşi duse o mână la ceafă , frecându-şi uşor părul ;
Cu ce te servesc? murmură , aceea fiind singura întrebare ce îi venii în minte.
Sus In jos
Brianna
Admin

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   Dum Dec 12, 2010 10:24 pm

Mi-am aranjat bretonul cu o mână şi m-am ridicat ducându-mă la fereastră,mi-am lipit mâinile de geamul rece.
Un ceai,dacă vrei,dacă nu,e bună şi o doza de Cola am zâmbit calmă privind cerul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: i belive in nothing ; not the end and not the start.   

Sus In jos

i belive in nothing ; not the end and not the start.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Is Winter Time :: Home :: Dormitoare-
Mergi direct la: