...

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Lost through books.

In jos 
AutorMesaj
Mae

Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:07 pm

Păşi în încăperea plină de cărţi cu o uşoară ezitare, având în mână o foaie cu cărţile pe care vroia să le găsească şi să le citească.
După ce afişă un zâmbet către bibliotecara destul de în vârstă, intră printre rafturi, secţiunea psihologie. Dorea neapărat să găsească acea carte, deoarece i se pusese pata pe ea. Însă la cât de bună era ea la observat lucrurile ce o interesează, trecuseră minute iar ea încă nu o găsise. Inspiră aer mai puternic în piept, nerenunţând la căutări, scăpând totuşi un oftat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Von D. Joshua

Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:10 pm

Stateam deja de 2 ore in biblioteca citind acea carte de isotire. Daca vream sa trec trebuia sa invat. Profesor tignit!De ce se lega mereu de el? Da se mai foia el in banca dar macar nu il injura , avea respect pentru el! da ce sa faci , se mai intampla
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:12 pm

-Yay.
Spuse cu o voce destul de puternică atunci când găsi cartea, auzind imediat un 'shh', aplecându-şi pentru câteva clipe capul în semn de 'îmi pare rău'. Luă cartea în mână, zâmbind în continuare fericită.
"Acum, să găsesc o masă liberă.."
Gândi strâmbând slab din buze în timp ce privi atentă în jur, avansând cu grijă pe lângă mese.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:17 pm

Daca mai citeam 5 minute din acea carte ma luau toti draci. Am inchis nervos cartea citindu`i titlu. Istoria evului mediu Imi venea sa vomit pe ea si pe profu acela stupid. Am oftat lasandu`mi trupul pe sparatul scaunului balansandu`ma cu el.
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:20 pm

Îi atrase atenţia un tânăr ce părea deja plictisit de cartea pe care o citea. Surâzî slab, citind cu dificultate titlul cărţii acestuia.
"Hmda, plictisitoare, mai mult ca sigur."
Gândi apropiindu-se, adoptând un zâmbet slab.
-Pot să mă aşez aici?
Întrebă pe un ton calm, lent, aşteptând un răspuns din partea acestuia.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:23 pm

Am deschis un ochii privind`o pe tanara ce tocmai imi vorbise.
-Um , da sigur!spun pe un ton la fel de incet , nu vreau sa aud un "shht" de la bibliotecara .
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:25 pm

-Mulţumesc.
Şopti păstrându-şi zâmbetul, aşezând cartea pe masă, trăgând cu grijă un scaun şi aşezându-se. În următoarele clipe îşi privi cu atenţie propria carte, ezitând în a o deschide, cu toate că era curioasă de conţinutul acesteia.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:26 pm

Am oftat scurt din nou , era asa obositor . Am luat carte in maini uitandu`ma pentru a mia ora la ea . Daca de ea aveam nevoie ca sa trec , fie , trebuia sa fac un efort
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:29 pm

Nu putu să nu zâmbească într-un mod amuzat atunci când îi observă starea tânărului, ştiind prea bine că acesta numai să citească acea carte nu vroia. Îşi ascunsese în scurt timp zâmbetul amuzat după propria carte, deschizând-o şi începând să citească.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:31 pm

Am inchis din nou cartea . Mi-am dat ochii peste cap. De la atat citit si plictiseala nu mai aveam stare , mai bine faceam antrenamente decat sa mai citesc un cuvant despre evul mediu sau cavaleri.
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:35 pm

Îşi continuă activitatea începută, nerezistând însă mult, amintindu-şi brusc de ochelarii săi.
"Ah, tot timpul uit că acum trebuie să-i folosesc."
Începu a căuta prin geanta sa, fără succes însă. Oftă atunci când realiză că nu îi are la ea, privind acum cartea cu constrângere, neştiind dacă să o continue, deoarece simţea cum încep să o doară ochii.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:38 pm

-Ai pierdut ceva?spun incet observand fat[z]a dejamagita a fetei. Poate o putea ajuta , sau poate nu . Dar el mereu sarea cu intrebari chiar daca trebuia sau nu
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:41 pm

-Mi-am uitat ochelarii acasă..Şi acum nu pot continua să citesc pentru că mă vor durea şi mai tare ochii..
Răspunse pe acelaşi ton şoptit, adoptând un zâmbet slab, simţind nevoia de a oferi o palmă propriei frunţi.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:43 pm

-Aa , nasol , stii eu am lentile de contact ca sa nu se observe ca port ochelarii , adica nu le mai folosesc dar le am la mine , daca te ajuta cu ceva...
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:46 pm

-Uhm, nu ştiu dacă mi se vor potrivi..
Răspunse zâmbind scurt către tănâr. Era amabil, dar nu dorea să se complice. Risca apoi să uite să i le dea înapoi şi altele, specifice ei.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:47 pm

Caut prin rucsacul meu si gasindu`le zambesc glorios. Ii dau fetei cutiuta alba cu lentilele.
-Uite , astea`s noi , nu le`am purtat niciodata! le poti pastra oricum nu mai am ce face cu ele!Vezi daca ti se potrivescspun in soapta
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:53 pm

-Mulţumesc..
Mormăi în timp ce luă cutiuţa din mâna tânărului, deschizând-o şi privind cu o uşoară ezitare lentilele de contact. Într-un final le potrivi cu grijă, clipind de câteva ori mai lent. Observă cu o uşoară mirare faptul că i se potrivesc, zâmbetul accentuându-se.
-Se pare că mi se potrivesc.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:57 pm

-Eh , nu ai pentru ce , si ma bucur ca te`am putut ajuta!spun zambind satisfacut , imi placea sa ajut oameni.
-Apropo , eu sunt Joshua , Josh mai pe scurt!
Sus In jos
Mae

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 7:59 pm

-Mae, încântată.
Răspunse păstrându-şi zâmbetul de mai devreme pe chip, întorcându-şi pentru câteva clipe atenţia spre cartea din faţa sa.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Dum Dec 05, 2010 9:59 pm

Am zambit cu subanteles. Am observat ca fata vrea sa citeasca asa ca am lasat intrebarile , nu vream sa creada ca sunt ceva nesimtit asa ca am stat linistit
Sus In jos
Herta Morgan

Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 25
Localizare : New York

MesajSubiect: Re: Lost through books.   Lun Dec 06, 2010 10:33 pm

Am intrat in sala de la capatul holului. Biblioteca era mai mare decat imi imaginasem. Printre rafturi era o tanara draguta, cufundata in lectura. Nu paru sa imi observe prezenta. La masa in schimb, statea un baiat destul de dragut, ce parea foarte plictisit. I-am zambit si m-am indreptat spre el.
-Pot sa ma asez aici? l-am intrebat,
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lost through books.   

Sus In jos

Lost through books.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Is Winter Time :: Academy :: Biblioteca-
Mergi direct la: