...

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

forbidden to remember, terrified to forget.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Serena Langer

Data de inscriere : 05/12/2010
Localizare : Nowhere

MesajSubiect: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 6:39 pm

Era o seară rece de decembrie. Aparatul stătea așezat pe pervazul făcut din marmură, lângă el fiind o cană de porțelan plină de cafea, bezele și scorțișoară. Am tras mânecile puloverului peste mâinile mele reci, acoperindu-mi degetele lungi și albicioase. Așteptam cu nerăbdare Crăciunul, cu o cană fierbinte de cafea alături de mine, aparatul foto fiindu-mi la îndemână. Mi-am închis ochii și am început să mă gândesc la viața perfectă pe care aș fi putut-o avea acasă, în Anglia, nu aici. Deja îmi lipsește clima ploioasă, Big Benul. Chiar și magazinele pline de femei disperate, care își dădeau sufletul pentru a se înscrie pe o listă de așteptare pentru o geantă Burberry, sau Marc Jacobs. Bineînțeles, eu nu mă stresam pentru asta. Aveam tot ce-mi doream. Orice. Pentru un moment mi-am deschis ochii și am privit luna care apare grațioasă pe catifeaua neagră a nopții, aducându-și surorile, stelele, după ea. Am zâmbit ușor și am luat cana fierbinte de cafea în mână, sorbind delicios din ea, rămânând cu urme de bezea pe lângă gură. Cum ar zice ceilalți, „mustăți”.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Von D. Joshua

Varsta : 24

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 6:43 pm

Plictisit , obosit , tocami intors de la antrenamenta ma gandeam sa vad ce mai face scumpa , vechea si adorabila mea prietena , Serena . Am batut la usa ei lenes aproape trantindu`ma pe peretele de langa usa asteptandu`i raspunsul.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 6:51 pm

Când am auzit zgomotul bătăii în ușă am tresărit ușor, scăpând o bezea din cană pe jos. Câcat! M-am aplecat iritată și am luat bezeaua și suflând peste ea am băgat-o repede în gură. Am pus cana pe pervaz și cu pași plictisiți am dat să deschid ușa. Cine naiba are chef să mă caute acum? La aproape 12 noaptea? Un idiot sau o idioată, în orice caz. Am tras mâneca stângă a hainei de lână și am apăsat ușor clanța rece, tresărind la contactul căldurii mâinii mele cu clanța rece ca gheața. Când am deschis ușa am observat că nu era nimeni în față. Am scos capul pe ușă și m-am uitat în stânga, în dreapta. Și pe cine am văzut? Pe Joshua. Ăsta e chiar un idiot.
-Bă, ce naiba faci la ora asta la mine la ușă? Sigur nu ești beat? Vezi că nu ofer plăceri bețivilor, dacă pentru asta ai venit. Oricum, intră, dacă tot te-ai obosit să mă deranjezi.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 6:54 pm

Am tresarit la auzul glasului ei. Am privit`o putin iritat , aceeasi poveste vesnica atunci cand ne intalneam. Mi-am ridicat spranceana dreapta facand aceea moaca .Am dat din umeri , trebuia sa ii zic ceva , dar eram prea adormit si obosit ca sa ma cert cu ea.
-Usor ! ma doare capu , si nu nu sunt beat , am venit doar in vizita , ce crezi ca de nebun am batut la usa ta la ora asta?spun calm in timp ce intram in camera ei atat de familiara
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 6:59 pm

Mi-am dat ochii peste cap. Totuși, avea doar un maieu mulat pe el ce îl făcea să arate așa de bine de parcă aș crede că merge la femei. Dar stai, așa e el de obicei. Și arăta totuși bine. Mi-am dat ochii peste cap și am ieșit din apartament, trăgându-l după mine. Dacă era beat, trebuia să verific. Am închis ușa camerei și m-am pus în fața lui.
-Suflă, i-am zis cu un grad de superioritate crescut. Dacă ești beat, adio cu tine. Dacă nu, poate o să-mi cer scuze și o să trec cu vederea peste faptul că tu tocmai la 12 noaptea faci vizite.
Mi-am aranjat bretonul ușor roșcat și diferit ca culoare de restul părului, care era șaten și mi-am aranjat mai bine ochelarii pe nas. În general îi aveam pentru citit, sau văzut de aproape.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 7:04 pm

Am privit`o cu gura aproape deschisa. Isi batea joc de mine?Adica vedea cum eram imbracat , stia ca am antrenamente si ea facea pe beatgirl cu mine. Mi-am ridicat din nou spraceana in aer.
-Iti bati joc de mine? bine fie!spun indiferent dandu`mi ochii peste cap. Am suflat usor in fata ei astaptand rezultatul "cercetarilor" ei.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 7:08 pm

Am ridicat din sprânceană râzând în sinea mea de întrebarea lui. Logic că da! Hmm... nu simțeam nimic. Ok, era curat. Și vai doamne, ce abdomen bun avea. Gata, gata. Joshua e doar un prieten idiot din copilărie. Nu o viitoare dragoste. NU! Sau poate da...
Nu comentez. M-am întors către ușă și am deschis-o, scoțându-i limba băiatului. Din greșeală, haina căzu de pe umărul stâng și mi se vedea breteaua de la sutien. Am lăsat-o așa, poate observa și el asta. Doar nu e așa idiot.
-Ok, ești curat. Intră, i-am spus zâmbind cât mai frumos și fals posibil. Dar nu înainte de a-ți cere scuze pentru vizitele astea întârziate.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 7:13 pm

Jesus! chiar vrea sa ma scoata din pepeni , zici ca nu tot timpul vizite de astea ii faceam. Credeam ca se obisnuise deja.Am oftat dandu`mi ochii peste cap intrand in camera. Inainte de a incepe discursul meu de cerere de scuze am observat breteaua sutienului ei. Negruu.
Culoarea aceea la lenjerie intima ma facea sa o iau razna. Am scuturat din cap incepand sa vorbesc
-Nu o sa mai fac vizite asa tarziii! Pentru ca vad ca inca nu te`ai obisnuit!zic pe un ton sarcastic
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 8:05 pm

Mi-am dat părul pe spate și mi-am închis mai bine septumul cu bile. Ah, adoram privirea aia. Știam că lenjeria neagră îl înebunea. Și tocmai făceam asta intenționat. Am chicotit ușor și am închis ușa apartamentului. L-am invitat pe Joshua să ia loc pe canapea, între timp luând cana încă (,) caldă de cafea și sorbind ușor, având iar urme de bezea pe lângă gură. Le-am șters discret cu limba și am lăsat cana pe masa de cafea din fața canapelei. Mi-am căutat aparatul foto și mi-am adus aminte că e pe pervaz, așa că l-am luat de acolo și l-am agățat la gât, atârnând frumos între sâni. M-am așezat lângă Joshua.
-Și totuși, cum de vizite deastea? Știi că nu-mi plac. Nu mi-au plăcut niciodată, defapt.
Dar tu da, am chicotit în mintea mea.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 9:49 pm

Am privit`o. Privirea imi fugea mereu la acea bretea. am scuturat din nou capul incearcand sa ma gandesc la altceva. Trebuia sa recunosc era buna , iar aparatul acela cum ii statea intre sanii. Am inghitit in gol.
-Pai , ma gandeam ca nu dormi , si cum tocmai am terminat cu antrenamentele ma gandeam sa vad ce mai faci.
Ca de obicei...acelasi motiv
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 9:52 pm

Mi-am mușcat instinctiv buza de jos și am luat aparatul de la gât, punându-l pe masă. Avea, ca de obicei, același motiv. Doar să mă vadă. Sigur nimic altceva? Mi-am dat ochii peste cap și am luat cana cu cafea, luând o gură mică. Din nou, tipicile urme de bezea pe lângă buze. Am zâmbit privindu-l pe Joshua și am îndreptat cana spre el.
-Vrei și tu? E așaa de bună.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 9:56 pm

Am privit cana . Suna tentant dar acuma numai de cafea nu`mi ardea mie.Am dat din cap in semn negativ privind din nou breteua . Ma scotea din mintii. Nu ma mai puteam abtine asa ca trebuia sa io zic:
-Ti se vede breteaua de la sutien , draga!
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 10:02 pm

Am zâmbit lingând ușor urmele de bezea cu limba și am lăsat cana înapoi pe masă. Vai, cât de bine arăta. Și când mă gândesc că îl tachinam atât și în copilărie și acum. Tot nu mi-e milă. Am auzit replica lui în legătură cu breteaua. Era așa amuzant când era scos din minți. Am rânjit apropindu-mă de el.
-Și ai vrea cumva să vezi mai mult? l-am întrebat ridicând ușor din sprânceană și mi-am dus mâinile către primii nasturi ai hainei de lână. Știam că o să vrea asta.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Dum Dec 05, 2010 10:07 pm

M-am uitat mirat la ea. Tocmai imi facea avansuri?Acea fata ce ma tachina , sa ii fac jocu sau sa rad de ea?Asta era intrebarea. Am ranjit in coltul gurii ridicandu`mi o spranceana
-Ai fi tu maicuta in stare de asa ceva?
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 8:57 pm

Am strâmbat ușor din nas când mă întrebă dacă sunt în stare de așa ceva, mai ales că mă făcu și „măicuță”. Nenorocitu. Mi-am încheiat și primul nasture care e foarte sus și mi-am acoperit umărul, depărtându-mă puțin de el.
-În primul rând ar trebui să fi recunoscător. Ce am vrut să fac mai devreme nu se va întâmpla NICIODATĂ. Poate doar în visele tale. Și nu sunt măicuță, am încheiat puțin nervoasă și, încercând să iau un ton calm, am luat încă o gură de cafea. Încă era caldă și doamne. era așa de bună. Am oftat ușor lăsându-mă mai bine cu spatele pe canapea, așteptând un posibil răspuns de la Joshua.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 9:02 pm

Am privit`o uimit. Nu stia de gluma?A uitat cum glumesc eu de obicei cu ea?Incepea sa ma calce pe nervi , nu stiu ce avea sua ce nu avea , dar deja intrecea masura.Poate era mai bine sa ma ridic dracu si sa ma duc acasa inainte sa ma dispere la culme.
-Auzi , nici daca te vei implora de mine nu se va intampla!Pentru ca pur si simplu nu mi`am dorit asta , niciodata nu te`am vazut ca pe o partida ci ca pe o amica , nu inteleg de ce sari asa ca ffripta!spun pe un ton ascutit ridicandu`ma de pe canapea.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 9:12 pm

Am început să îmi pierd calmul cu omul ăsta. Am lăsat cana pe masă, trândind-o. Aveam noroc că era goală, nu aveam de gând să îmi stric aparatul foto cu cafeaua caldă. M-am ridicat amenințător de pe canapea și m-am așezat dreaptă în fața lui, având părul răvășit și urme de lacrimi. Pana mea, era unul dintre prietenii mei cei mai buni și eu mă comportam ca naiba. Am strâns din ochi și mi-am cerut scuze în gând.
-Păi atunci totuși ai putea să nu te apuci să mă faci măicuță! Știi că totuși nu sunt tocmai una. Și în primul rând tu te-ai obosit să mă deranjezi la 12 noaptea că așa ți s-a sculat ție. Idiotule! am încheiat strigând ultima propoziție. Era un idiot. Pur și simplu era. Aveam un ton amenințător și o mică frică de ceea ce avea să se întâmple.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 9:17 pm

Deja ma calcase urat pe bec. Cum isi permitea ea sa ma faca idiot?Idioata era ea cu tot cu comportamentul ei de ... Am inghiti in sec afisandu`mi acel zambet ironic , iritat si foarte sarcastic.
-Stii ceva?defapt nu stii asta ii si ideea , eu am plecat! Si scuza`ma doamna ca te`am deranjat! si ca mi`am permis sa GLUMESC cu tine!spuse cuvantul "glumesc" pe un ton accentuat pasind spre usa si iesind trantind usa in urma lui.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 9:27 pm

Am rămas perplexă, ca un lemn, ca un nimic. Mi-am închis ochii și am simțit cum încep să-mi dea lacrimile. Eram sigură că o să fie ceva de rău. La naiba, sunt o idioată! Mi-am șters lacrimile cu mâneca hanoracului și am început să fug după el, aproape până la ieșire din bloc. Lacrimile m-au dat gata și începeam să simt cum o să mă cuprindă o răceală, alergând pe holul rece din beton cu tălpile goale tocmai iarna, în decembrie. L-am văzut când dădea să deschidă ușa de la intrare în bloc și am fugit repede către el, înainte să plece. M-am întors cu fața către el, ușa deschisă fiind între noi, eu fiind afară, în ninsoare. L-am îmbrățișat și mi-am pus capul pe umărul lui, încercând să mă opresc din plâns.
-Scuze... am fost o idioată.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Lun Dec 06, 2010 11:06 pm

Stiam ca mai devreme sau mai tarziu va veni inapoi. Am ramas nemiscat lasand`o sa ma cuprinda. Am oftat scurt. TRebuia sa o scuz , nu puteam sa nu o scuz , nu ma lasa sufletul.
-Nu`i nimic am spun in cet mai mult in soapta. Am inchis ochii meditand la cele intamplate.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Mar Dec 07, 2010 4:45 pm

M-am desprins din îmbrățișare și am încercat să schițez un zâmbet, dar parcă nu puteam. Eram încă nervoasă pe Joshua. Dar câcat, așa e el. Trebuia să mă obișnuiesc cu el.
-Totuși, nu am putea merge înapoi la mine? Afară e destul de frig. Ninge, am spus ușor fermecată și am lăsat un râs scurt să îmi schimbe expresia feței.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Mar Dec 07, 2010 9:07 pm

Am stat putin asa in dreptul ei privind`o. Merita sa ma intorc?Eh de ce nu , acuma ca se calmase eram mai sigur. Am schitat un zambet sec si am aprobat din cap
-Sigur , daca vrei.spun pe un ton indiferent
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Mar Dec 07, 2010 9:33 pm

Îmi venea să-mi dau o palmă peste cap. Ăsta era idiot sau se prefăcea? Clar, mă enerva. Mai mult decât înainte. Cu toată indiferența lui, muri-oar să moară. Mi-am dat ochii peste cap și l-am împins vreun metru pe hol, ca să intru și eu la căldură. Am mers către apartament, cu el în spatele meu. Am deschis repede ușa și m-am băgat repede în apartament, simțind prima dată căldura în picioare.
Sus In jos
Von D. Joshua

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Mar Dec 07, 2010 9:38 pm

Am intrat in apartament dandu`mi ochii peste cap. Am inchis usa in urma mea intorcandu`ma cu privirile la ea. Stateam in fata usii si ma uitam la ea.Probabil aratam ca un prost , da ma simteam penal dupa cele intamplate. M-am uitat la ceas , deja era 1 jumate. TRecuse timpul destul de repede.
Sus In jos
Serena Langer

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   Mar Dec 07, 2010 9:45 pm

L-am învitat să ia loc și m-am așeazat pe fotoliu lângă el. Locul meu era încă (,) cald, nici nu-mi venea să cred că am plecat și câteva minute de pe canapea. Mă simțeam oribil după cele întâmplate și am încercat să fiu o gazdă bună.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: forbidden to remember, terrified to forget.   

Sus In jos

forbidden to remember, terrified to forget.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Is Winter Time :: Home :: Dormitoare-
Mergi direct la: